Сортування за замовчуванням

Фасадна фарба

Сортування
Фарба універсальна акрилова, Б-61, 10л, біла, БудМайстерФарба універсальна акрилова, Б-61, 10л, біла, БудМайстер
у наявності
У кошик
Ціна: 695.00 грн шт.
Запитати оптову ціну
Фарба фасадна, CT-42, 10л, CERESITФарба фасадна, CT-42, 10л, CERESIT
під замовлення
Ціна: 1 295.00 грн шт.
Запитати оптову ціну
Фарба фасадна, CT-48, 10л, CERESITФарба фасадна, CT-48, 10л, CERESIT
під замовлення
Ціна: 2 395.00 грн шт.
Запитати оптову ціну
Фарба фасадна, ASF-1, 10л, POLIMINФарба фасадна, ASF-1, 10л, POLIMIN
немає у наявності
Ціна: 680.00 грн шт.
Запитати оптову ціну
Фарба фасадна , COLOR S, 10л, KLEYZERФарба фасадна , COLOR S, 10л, KLEYZER
немає у наявності
Ціна: уточнюйте
Запитати оптову ціну

Фасадна фарба

 1. Функції фасадних фарб
 2. Різновиди і особливості фасадних фарб
 3. Колеровка фасадних фарб
 4. Як вибрати фарбу для фасаду

Ну, ось, нарешті, новозбудований будинок вражає своєю новизною: рівненька і чистенька цегла, красива новенька штукатурка, свіжа деревина, блискучий метал, яскравий пластик... Але, на жаль, господарям і просто перехожим не довго милуватися цією архітектурною красою. Невблаганні фактори зовнішнього середовища – вітер, сонце, мороз, вода, флора (мікроорганізми, цвілеві грибки, мохи) і фауна (комахи, птахи), а часто і люди, багатьох представників яких інакше як "вандалами" й не назвеш – швидко призводять екстер'єр (фасад) практично будь-якої будівлі в непривабливий стан.

Функції фасадних фарб

Одним з основних методів комплесного захисту будівельних конструкцій є створення на їх поверхні тимчасового (міжремонтного) захисного шару (плівки) на основі спеціальних, стійких до факторів зовнішнього середовища лакофарбових матеріалів, узагальнено званих фасадними фарбами. Основними факторами середовища, з якими доводиться боротися за цілісність, міцність, чистоту і красу фасаду будівлі, є:

 • водно – вітрова эррозия мінеральних конструкційних основ та оздоблювальних покриттів (різні різновиди цегли, бетону, шлакобетону, ракушняк, штукатурки);
 • окислення (старіння) деревини, її пересушування (розсихання, розтріскування), "вигоряння" матеріалів (пластики, лакофарбові покриття) під впливом ультрафіолету від сонячних променів;
 • електрохімічна корозія металевих елементів будівельних конструкцій.
 • гниття конструкційної (брус, дошка, ДСП, фанера) і обробної (вагонка, блокхаус) деревини в присутності вологи під впливом мікроорганізмів, плісеневих грибків і моху, її поразки комахами – шкідниками.
 • відкладення на поверхні стін пилу, яка після дощів перетворюється в брудні патьоки, забруднення екскрементами комах і птахів.
 • результати діяльності людей – вандалів у вигляді настінних малюнків, рекламних наклейок, механічних пошкоджень та інших проявів їх "творчості".

Але захистом вирішуюємі ЛКМ завдання далеко не вичерпуються. Декоративно-оформлювальна функція створення або підтримання привабливого зовнішнього вигляду фасаду будівлі є другим за важливістю (а часто і першим) серед розв'язуваних з допомогою фасадних фарб завдань. Воно вирішується завдяки різноманітності палітри кольорів та їх відтінків, які можна передати за допомогою ЛКМ для зовнішнього застосування. Адже не дарма слова фарба, фарбувати мають спільний корінь зі словами прикрашати, робити красивим.

Загальними характеристиками для фасадних фарб, які відрізняють їх від інтер'єрних для внутрішніх робіт, є:

 • морозостійкість;
 • водостійкість (стійкість до змивання);
 • стійкість до знебарвлення (вигоряння) під дією ультрафіолету.

Фасадні фарби для зовнішнього застосування повинні мати достатню тимчасову (міжремонтну) стійкість до факторів зовнішнього середовища, яка забезпечує термін служби лакофарбового покриття не менше 3-5 років (що характерно для застарілих вапняних покриттів), а оптимально – до 20 років і більше, які забезпечуються самими технологічними із сучасних ЛКМ. Але в іншому різні типи фасадних фарб значно різняться між собою як за експлуатаційними властивостями, так і в особливостях застосування.

Різновиди і особливості фасадних фарб

А) Група мінеральних і полімерних дисперсійних фарб на водній (розчинник вода) або органічної (розчинник уайтспіріт, нефрас) основі, у вигляді дисперсії (суспензії) дрібнорозмірних твердих нерозчинних частинок. Всередині групи полімерні дисперсійні фарби відрізняються великою різноманітністю як за складом (у тому числі за рахунок комбінованих складів – вапняно-акрилові, силіконо-акрилові та ін), так і за експлуатаційними властивостями. Основні різновиди водно-дисперсійних фарб:

 1. Вапняні, що представляють собою водну емульсію природного мінералу - гашеного вапна. Це один з найдавніших різновидів фасадних фарб, який застосовується вже протягом багатьох століть. Характеризується граничною дешевизною, але в той же час – обмеженим міжремонтними терміном експлуатації, близько 3 – 4 років. Має дезінфікуючі (протимікробні, інсектицидні) властивості. Хороша для застосування по дешевих високопористих основах (шлакоблок, ракушняк, саман), по голому бетону, деревині. Може кольоруватися пігментами.
 2. Акрилові, у вигляді водної дисперсії акрилових сополімерів смол. Це найбільш універсальний і широко застосовуваний різновид сучасних полімерних фасадних фарб, який характеризується хорошими експлуатаційними властивостями, з міжремонтними строком експлуатації до 7 – 15 років. Серед сучасних полімерних фарб акрилові відрізняються перш за все своєю доступністю за ціною при досить високій якості одержуваного покриття. Добре колеруются пігментами в будь-який колір. У зовнішніх роботах найчастіше застосовуються по будь-яким мінеральним і дерев'яним основам, по пінопласту, обмежено – по металевих та пластикових поверхнях. Недоліком акрилових фарб прийнято вважати їх схильність до забивання пилом, що призводить до утворення погано переборних (тільки повторним фарбуванням) брудних патьоків після дощу.
 3. Силікатні, на основі водної емульсії калійного рідкого скла. З їх допомогою отримують водоупорное (гідрофобне) покриття для сильно пористих водопоглинаючих матеріалів, таких як газобетон, шлакобетон, ракушняк, ДСП. Силікатні фарби відносяться до категорії миючихся, з яких пил і брудні потьоки можна змити просто поливаючи водою зі шланга. Краще і міцніше всього вони лягають на "родинні" їм за складом: силікатну цеглу та силікатну штукатурку. Але, в принципі, можуть застосовуватися по будь-яким "пилящим" мінеральним основам і деревині. Колеруются пігментами в будь-який колір. Термін служби складає до 15 – 20 років. Як недолік, силікатні фасадні фарби відрізняються дорожнечею у придбанні. Також вони не сумісні з органічними основами у вигляді різноманітних пластиків, пінопласту, по старим лакофарбовим покриттям.
 4. Силіконові, на основі високомолекулярних кремній-органічних полімерних сполук – силіконів. Це на сьогодні найбільш високотехнологічний вид фасадних фарб, з самими високими експлуатаційними характеристиками, але і найдорожчий. Утворюють високо еластичне навіть в експлуатаційному стані (не піддається розтріскуванню, лущенню), гідрофобне (миється), хімічно стійке лакофарбове покриття із середнім терміном служби до 20 – 25 років. Підходять для будь-яких (пористих, пилящих, твердих гладких) конструкційних та оздоблювальних несучих поверхонь.

Б) Група олігомерних плівкоутворюючих фарб на органічній основі (оліфи натуральні або синтетичні), в якості розріджувачів яких застосовуються органічні розчинники: уайтспіріт, нефрас, ксилол, сольвент і ін. Характеризуються утворенням повністю водо - і паронепроникною високо адгезійної плівки, твердої і міцної, але в той же час – має обмежену проникну здатність. Відмінно підходять для фарбування твердих і гладких основ, таких як метал, пластик, скло, а також масиву деревини й деревостружкових матеріалів. Але погано поєднуються з пылящими, розшарованими, крошащимися основами, "дихаючими" стінами з високою паропровідністю. В групу входять:

 1. Масляні фарби МА на основі натуральних олій: рослинної оліфи або живичного скипидару. Являють собою застарілий варіант плівкоутворюючих фасадних фарб, які при нанесенні довго сохнуть (а значить, в липкому адгезионном стані схильні осадженню пилу і різноманітного сміття) схильні до пересушування і розтріскування. Але, завдяки наявності в складі натуральних олій, в зовнішніх роботах застосовуються переважно для фарбування зовнішніх елементів з деревини.
 2. Алкідні емалі на основі синтетичних оліфи (смол): універсальні пентафталеві ПФ (для зовнішніх і внутрішніх робіт), і морозостійкі фталево-уретанові УРФ. Алкідні емалі, порівняно з олійними фарбами, відрізняються більшою доступністю за ціною при кращих експлуатаційних характеристиках (швидше сохнуть, менше схильні до пересушування і розтріскування), а тому практично витіснили з широкого вжитку натуральні масляні фарби. Недоліком алкідних емалей є токсичність випарів під час їх нанесення і олігомеризації (затвердіння).

Колеровка фасадних фарб

Завдяки широкому впровадженню дизайнерського підходу у створенні екстер'єру будівель, в широкий ужиток (моду) входять різноманітні колірні відтінки і півтони фасадних фарб. Для створення оригінальних колірних рішень в обмежених обсягах (у кількості, необхідній для фарбування одного або групи об'єктів), що застосовується колеровка – об'ємне зміна колірної температури базових кольорів фарб за допомогою спеціальних фарбувальних пігментів. Колеровка фасадних фарб може здійснюється або вручну (потрібна висока кваліфікація спеціалістів), або машинним способом на сучасних комп'ютеризованих колеровочних студіях.

Найпростіше, і найточніше колерується в необхідний тон фарба білого кольору. З цієї причини велика частина сучасних фасадних фарб, насамперед водно-дисперсійних, виробляються та реалізуються в білому кольорі, під майбутню колеровку.

Як вибрати фарбу для фасаду

Конструкційні та оздоблювальні будматеріали можна розділити на три основні групи, у відповідності з характеристиками яких підбираються ті чи інші відповідні фарби для зовнішніх робіт.

 1. Мінеральні матеріали: звичайний глиняний (червоний), керамічний або силікатна цегла, залізобетон, шлакоблоки (шлакобетон), газобетон, пінобетон, ракушняк, цементно-вапняні, акрилові, силікатні штукатурки. Вони характеризуються пористістю і шорсткість щодо неміцною поверхні, яка схильна до крошіння і пилоутворення.
  Для застосування по мінеральним основам найкращим чином підходять різноманітні водостійкі водно-дисперсійні фарби: акрилові, силікатні, силіконові. За рахунок своєї високої проникній здібності вони володіють відмінною адгезією до пористих і "пилящих" основ, а за рахунок своєї волого - і паропроникності"туди" (з вулиці в стіну) і "назад" (зі стіни на вулицю) вони набагато менше схильні до відшаровування, спучування і лущення. Для фасадного фарбування великих виробничих площ чи господарських будівель, для яких зовнішній вигляд має другорядне значення, з прицілом на економію обирають дешеві вапняні фарби.
 2. Тверді непористі матеріали: листовий метал, металеві труби і профілі, пластикові панелі. Для їх фарбування краще всього вибрати високо адгезійні плівкоутворювальні емалі алкидні ПФ або УРФ. Застосування алкідних гліфталевих емалей ГФ для зовнішніх робіт – не рекомендується. Також з твердих гладких поверхонь порівняно швидко обсипаються (змиваються дощами водно-дисперсійні фарби, в основі адгезії яких – їх висока проникна здатність в пори матеріалу.
 3. Будівельна деревина: масив (колода, напівбрус, брус, дошка) і деревно-стружкові матеріали (ДСП, ДВП, фанера). Це – найбільш універсальна будівельна основа для фарбування якій підійдуть як водно-дисперсійні алкідні, так і плівкоутворювальні фарби. Для створення водонепроникного гідрофобного покриття по деревині дорогі силікатні та силіконові фарби, як правило, не застосовуються, у зв'язку з наявністю більш дешевої альтернативи - алкідних емалей ПФ. При акцентуванні на питаннях екологи, краще всього по деревині вибрати олійні фарби на натуральній оліфі.
Читати повністю

Популярні товари

Сортування
Фільтр
ЗастосуватиСкинути
Закрити
loading